• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • YİĞİT KÖROĞLU'NUN MEKANI
  • İDRİS DAĞINDA EVEREST'İ YAŞAMAK
  • DÜNYANIN GÜZELLİKLERİNİ GEZEREK GÖREBİLİRSİN
  • ŞANLI BAYRAĞIMIZ ZİRVEDE
  • ÖZGÜRLÜĞE BEDEL BİÇİLEMEZ
  • ADRENALİNİN SON NOKTASI
  • BİZ BİR AİLEYİZ
  • DAĞCILIĞIN YAŞI YOKTUR ESENCE DAĞI - 3.549 m
  • TÜRKİYE DAĞCILIK FEDERASYON BAŞKANI ALAATTİN KARACA
  • .


BAKACAK ZİRVESİNDE DÖRT MEVSİM

18 DAĞCI ZİRVEDE

                        2.158 RAKIMLI BAKACAK ZİRVESİNDE, KAR, GÜNEŞ, FIRTINA,KISACA HEYECAN VE KALE DAĞCILIK VARDI

   Kale dağcılık ekibi 18 kişiyle Bakacak zirvesinde kimi güneş, kimi kar yağışı altında kimide karsambaç yiyerek zirve tırmanışını başarıyla tamamladılar.

   Emir Çelik, Ali Çorak, Adnan Özgü, Gülcan Pekdoğan, Furkan Kayır, İhsan Altın, Âdem Öztürk, Şinasi Şaşmaz, Bekir Atlı, Mehmet Çetin, Mehmet Çeltek, M.Zahid Tüfekçi, Nazmi Benek, Faruk Özdemir, İlhan Çetinkaya, Serdar Arı, Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ve ekip Başkanı Metin Atun’dan oluşan 18 kişilik dağcı ekibi Bakacak zirve faaliyetinde kamp yeri olarak Deveören köyünü seçtiler.

   Faaliyet, sabah 09.30 Gülay-Ercan-Saadet çiftinin hazırladığı köy usulü karakovan balı, köy tereyağı, köy yumurtası, köy kaymağı, köy peyniri, köy çöreği ve köy bazlamasında oluşan doğal köy ürünleriyle kahvaltımızı yaptık. 

   Köy kahvaltısından aldıkları enerji ve Kıbrıscık İlçe Jandarma Komutanlığının vermiş olduğu manevi destekle ekibimiz tırmanışa başladı.

   Kimi güneşli, kimi zaman kar yağışı ve 1 metreye varan kar örtüsü altında yapılan tırmanış saat 13.10 sularında zirveye varışla noktalandı. Zirvede kısa bir mola atıştırmalıklardan sonra kamp alanına zamanında ulaşabilmek amacıyla hemen inişe geçildi.

   18 sporcunun tamamının zirveye ulaştığı etkinlikte kamp alanına vardığımızda saatlerimiz 16.20 sularını gösteriyordu. Organik köy ürünleriyle hazırlanmış akşam yemeği sonrasında Kıbrıscık Kaymakamı Sayın Mustafa KÖLEOĞLU’nunda bizzat katıldığı çay keyfi altında yapılan sohbet ekibimize ayrıca moral oldu.

   Bakacak zirve etkinliğine vermiş oldukları manevi destekleri için başta Kıbrıscık Kaymakamı Mustafa Köleoğlu, Kıbrıscık İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Atmaca ile Kıbrıscık İlçe Jandarma Komutanı İsrafil Çaylan ve ekibine kale dağcılık olarak teşekkürlerimizi iletiriz.

BAKACAK ZİRVESİ HAKKINDA


Faaliyetin Yeri: Bakacak-Bolu-Kıbrıscık-Deveören köyü 
Rakım. …........: 2.158 m.
Bölgesi...........: Köroğlu dağları 10.zirve

En uygun mevsim ve parkur durumu:
Köroğlu dağlarındaki 10.yüksek zirvesi olan Bakacak zirvesi kaya tırmanışı yanında doğa yürüyüş parkurları ve aile yürüyüşüne uygun orman yollarıyla dikkat çekmektedir. Yılın her mevsimi tırmanışa uygun zirveye çıkış ve görsellik için en uygun aylar, mart, nisan ve mayıs aylarıdır.

Kamp bölgesi: Deveören köyü-Rakım: 1.289 m.

Nerede kalınır: Kıbrıscık Belediyesine ait Köroğlu dağ evleri dağ yürüyüş öncesi ve sonrası dağcıları en iyi şekilde dinledirecek, fındık sobasıyla sporcuları ısıtıcak kapasiteye sahiplerdir.

Adres:http://www.kibriscik.bel.tr/kesfet/dag-evleri/

Nerede ne yenir: Kamp bölgesi olarak Deveören köyü uygundur. Gülay-Ercan Saadet çiftinin hazırladığı köy usulü karakovan balı ve kaymak destekli kahvaltı harika. Yanında köy bazlaması ve fırında köy çöreği cabası. Ayrıca köy usulü turşu ve yoğurtlu akşam yemeği de aynı evden alınabilir.

İRTİBAT:

1-Gülay Saadet: 0553-177 71 00
2-Ercan Saadet: 0539-871 32 46
3-Osman Öztekin-Muhtar: 0533-634 67 32
4-Metin Atun-Kale dağcılık. 0507-227 80 14

Nasıl gidilir: Ankara yönünden 100 km. Beypazarı. Beypazarı ilçesinden 51 km. 1 saatlik sürede Deveören köyüne ulaşabilir. İstanbul yönünden ise Bolu ilinden sonra 70 km. Kıbrıscık ilçesi. Kıbrıscık ilçesinden 16 km. Beypazarı yönünde ilerleyerek kamp bölgesi Deveören köyüne ulaşabilir.

Hazırlayan: Metin Atun-Kırıkkale Dağcılık İl Temsilcisi-Kale Dağcılık ve Doğa Sporları Kulüp Başkanı-06.03.2019-Saat. 15.12360 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret75674
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.68576.7124
Euro7.22287.2518
Hava Durumu
Saat